Co je těžká mentální retardace     

Související výrazy

Těžká mentální retardace může být také omylem zapsáno jako:

těžká mentálný retardace

Komentáře

Znáte ještě další možnosti co znamená těžká mentální retardace? Nebo jsme zapomněli zmínit jeho opak? Napište nám do komentáře.
eva pošová
25. 8. 2019
Mám sestru jejíž postižení je odbornými lékaři popsáno jako těžká mentální retardace již od narození a dostává měsíční příspěvek na péci vždy nejvyšší nyní 13200 Kč. Sestra nemá žádné agresivní sklony a léky bere přiměřeně ke svému věku tedy léky o kterých vím ,jelikož je kupuji. Sestře je 60 let a jsem již 15let jejím opatrovníkem po opatrovnictví mámy. Nevím ,kde se dočíst o projevech této nemoci ,navíc sestra verbálně není schopná komunikovat jen ukazuje ,ale tomu se také nedá věřit. Na vše vrtí hlavou že NE i když se zeptám chceš čokoládu nebo zmrzlinu atd. Budu moc ráda pokud by jsem se sestrou dostala informace o odbornících ,kteří se touto diagnozou zabývají . Moc vám děkuji za odpověd jsme z Prahy ,ale není problém někam dojet. Přeji všem klidný a pohodový konec víkendu.

Přidat nový komentářJe výklad jen částečný? Zkuste zjistit, co si myslí o výrazu těžká mentální retardace wikipedie nebo abz.
Používáme cookies. Více.
OK